Yhteystiedot

Äidit irti synnytysmasennuksesta Äimä ry
Asemamiehenkatu 4, 6.krs
00520 HELSINKI
Toimisto gsm. 040 725 6229

Y-tunnus 1650783-4

Vertaistukipuhelin gsm. 040 746 7424
Löydät tästä puhelimen päivystysajat

Toiminnanjohtaja, sijainen
Mari Manninen
puhelin: 050 4393 860
sähköposti: mari.manninen@aima.fi

Mari tekee Äimän toiminnanjohtajan töitä Laura Piiraisen Äitiysloman ajan.


Vapaaehtoistyön koordinaattori
Heli Mikkola
046 9237643
heli.mikkola@aima.fi

Heliin voi olla yhteydessä kaikissa vapaaehtoistoimintaan liittyvissä kysymyksissä.


Järjestösihteeri
Sanna Karhula
040 725 6229
sähköposti: sanna.karhula@aima.fi

Sanna toimii järjestösihteerinä, joka hoitaa toimiston juoksevia asioita laskutuksesta alkaen.


Toimistoassistentti
Ilona Ojankoski
puhelin: 045 1663747
sähköposti: ilona.ojankoski@aima.fi

Ilona hoitaa toimiston avustavia tehtäviä, viestintää ja sosiaalisenmedian kanavia.


Niina Bell henkilökuva

Projektikoordinaattori, Äidille apua- hanke
Niina Kettunen
puhelin: 050 543 7798
sähköposti: niina.kettunen@aima.fi

Lisätietoa Äidille apua-hankkeesta.


Toiminnanjohtaja (äitiyslomalla)
Laura Piirainen
puhelin: 045 845 2713
sähköposti: laura.piirainen@aima.fi

Laura hoitaa meillä yhdistyksen taloutta, hallintoa (STEA, projektit), yritysyhteistyötä, kehittämis- jahankeyhteistyötä sekä oppilaitosyhteistyötä.


Hallituksen puheenjohtaja 
Marianna Pere
puhelin: 050 302 8242
sähköposti: marianna.pere@gmail.com


Näin löydät meidät:

Omalla autolla
Asemamiehenkatu 4:ssä eli Järjestötalossa on maksullinen pysäköintialue.
Velodromin maksullinen (ma-pe 9-17) liityntäpysäköinti sijaitsee 600 metrin päässä toimistostamme. (1e/h)

Julkiset kulkuvälineet
Pasilan rautatieasema sijaitsee vain 500 m päässä toimistostamme. Sijaitsemme “Järjestötalo 1”-nimisessä rakennuksessa, talon päädyissä mm  Tehyn, Jytyn ja Erton valomainokset, jotka näkyvät etenkin viereisen Ratamestarinkadun suuntaisesti.
Lähinnä toimistoa ovat seuraavat raitiovaunupysäkit:
Kellosilta linjoille 7A, 7B sekä Ratamestarinkatu linjalle 9.
Uintikeskus (Mäkelänkadulla) linjoille 1 ja 1A (tästä voi myös vaihtaa 7B linjaan, jos haluat aivan toimiston viereen).

Tarvitsetko tukea?

Tarvitsetko vertaistukea, chatti-kaveria tai haluatko puhua ongelmistasi? Katso tästä eri tukimuotomme:

Tukea tarjolla